ElektronikTeknoloji
Trend

Apple’ın Yeni VR Gözlüğü: Apple Vision Pro

Apple, WWDC 23 etkinliğinde piyasaya çıkaracağı yeni ürünlerini ve işletim sistemlerine getirdikleri yenilikleri tanıttı. Bu düzenlenen etkinlik Youtube’da yayınlandı ve 1 milyondan fazla izlendi. Etkinlikte en çok dikkat çeken ürün ise, herkesin merakla beklemede olduğu Apple’ın yeni VR gözlüğü Apple Vision Pro tanıtıldı.

Apple ABD’nin Kaliforniya eyaletinde düzenlemiş olduğu Worldwide Developers Conference 2023 (WWDC 23) ile bir takım güncelleme ve yeni ürünlerini dünyaya tanıttı. Apple’ın tanıttığı ürünler ise; 15 inç MacBook Air, M2 Ultra, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10 ve Vision Pro oldu.

APPLE VISION PRO Bize Neler Sunacak ?

Cihaz yapısı ve tasarım olarak bildiğimiz Apple çizgisinde yer alıyor. Elastik kafa bandı ve crown tuşuyla Apple Watch’a benzetilmiş bir cihazdır.

Vision Pro’nun özellikleri arasında oyun oynamakta var. Eğer oyun oynamak isterseniz bir PlayStation kontrolcünüz olması gerekiyor.

Bu cihazda birden fazla sanal ekranı tek bir cihazdan görmeyi mümkün kılan Vision Pro’nun arayüzü ışığa karşı doğal şekilde de uyum gösteriyor. 

Uygulamalar arasında ise yalnızca bakarak gezinmeyi de mümkün hâle getiriyor. Kıstırma el hareketleriyle hareket ettirilen sanal ekranı ile pek çok uygulama aktif bir şekilde çalışacağı da söz konusu. 

Apple bu etkinlikte aynı zamanda Unity temelli oyunları ve uygulamaları da başlığa uyumlu hale getireceğini duyurdu ancak bunların detayları daha henüz belli değil. Optic ID adı verilen biyometrik güvenlik sistemi yer alıyor ve bu iris odaklı bir sistemdir.

Apple Vision Pro’nun Fiyatı Ne Kadar?

Apple Vision Pro fiyatı 3.499 dolar olarak duyuruldu. Vision Pro, önümüzdeki yılın başlarından itibaren satışa sunulacak. Ancak Vision Pro, sadece ABD’deki Apple perakende mağazalarında satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu