Spor

Messi’nin Nereye Gideceği Belli Oluyor

PSG ile yolları ayrılan Lionel Messi’nin transferi için MLS’in (Major League Soccer) ligin yayın haklarından bir kısmını yıldız oyuncu Lionel Messi’ye vermeyi düşündüğü ve emekliliğin ardından ligden bir takıma ortaklık teklif edebileceği söyledi.

Paris Saint Germain’de 2 sezon geçirmiş olan Lionel Messi Fransız ekibine veda ediyor, ancak geleceği ise daha net değil. Eski takımı olan Barcelona’ya gidebilmekle beraber Lionel Messi’nin transfer noktasında birçok seçeneği var. MLS ekibi Inter Miami ise yıldız oyuncu için bu seçenekler arasında yer almaktadır.

Athletic’te geçen haberde Inter Miami’nin bağlı olduğu lig MLS’in de Lionel Messi için farklı planlar hazırladığı belirtildi.

Haberde, ligin yayıncılarından olan Apple TV+’ın abonelerden elde ettiği gelirin bir kısmını Messi’ye teklif etmeyi düşünüyor. Yıldız Oyuncu Messi’nin MLS’e olası transferinde abone sayısında olağanca bir artışın yaşanacağı ve bu sayede izlenmelerin de artış göstereceği düşünülüyor.

Messi için Ortaklık Teklifi’ de Gündemde

İsmi açıklanmayan bir kaynağın Athletic’e verdiği demeçte Messi’nin MLS liginde oyuncu olarak geçirdiği sürenin ardından ligden bir takıma ortak olabileceği bir seçeneğin de gündemde yer aldığı ifade edildi.

David Beckham ise, Los Angeles Galaxy ile benzer bir sözleşmesi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu