GündemSiyaset

Sinan Oğan İkinci Turda Kimi Destekleyeceğini Açıkladı !!!

14 Mayıs Cumhurbaşkanı seçimlerinde yüzde 5’in üzerinde oy alan ATA İttifakı Adayı Sinan Oğan ikinci turda kimi desteklediğini açıkladı. Oğan, “Seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Bize oy veren seçmenleri de Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemelerini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı seçimlerine odaklandı. Seçimin birince turunda Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88 Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,52 oy aldı. İkinci turda yüzde 5’in üzerinde oy alan ATA İttifakı Adayı Sinan Oğan kimin destekleyeceği merak konusu olmuştu.

Ümit Özdağ Karara Karşı Çıktı

Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı Adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destek vereceğini açıklamasının ardından Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ “Bu açıklama Zafer Partisini bağlamıyor” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu “Kimin Vatanı Satandan Yana Olduğu Belli”

Sinan Oğan ikinci turda Cumhur İttifakı Adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladıktan sonra Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ilk yorum.

“Kimin Vatanı Satandan Yana Olduğu Belli”

Kimin bu güzel vatandan kimin bu güzel vatanı satandan yana olduğu belli! Biz bu ülkeyi terörden ve mültecilerden kurtarmaya geliyoruz. Bu bir referandumdur; artık kimse kimseyi kandıramayacak. Sandığa gelmeyen 8 milyon vatandaşımızı ve tüm gençlerimizi sandığa çağırıyorum!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Açıklaması;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu